Jun 232011
 

Cygnet colette: halve ton

Aston Martin Cygnet colette: neusje van de onzinzalm

23 juni 2011 – Het kan nog gekker, hoor. De Aston Martin Cygnet colette. Er worden er veertien van gemaakt, want het is natuurlijk allemaal handwerk en dat gaat wat minder snel. Het ding kan uitsluitend in Parijs worden besteld. Vanaf 48.995 euro. We hebben uiteraard een fotogalerij.

Cygnet op de AutoRAI 2011

Rijtje Astons met Cygnet

12 april 2011 – De Cygnet staat uiteraard op de AutoRAI 2011. Je ziet wèl dat de meeste mensen snel naar de èchte modellen van Aston Martin kijken, maar de Cygnet mag zich verheugen in heel wat blikken. Het rijkeluisukkie blijft een grappige variant van de Toyota IQ.

Aston Martin Cygnet brochure

Klik op deze pagina uit de brochure om de fullscreen brochure te bekijken

10 december 2010 – We hebben de mond vol en het exclusieve vierwielertje waar Aston Martin zich over heeft ontfermd: de Toyota IQ. Of het een echte Aston Martin is geworden? Laten we het zo zeggen: de Cygnet is pure decorbouw. Aston Martin heeft er alle chique ingeperst die voorhanden was en alles mooier gemaakt dan de natste droom van Meneer Toyoda. Decorbouw betekent ook dat je de knoppen wel vervangt, maar de ingewanden op z’n plek laat zitten. Daar zit dus nog het nodige plastic zoals dat ook in de IQ zit. Geen punt, want de rest is duivels lekker. Voor het leer heeft Astin Martin superkoeien gesloopt en het suède plafond is zo mooi als de hemel uit duizend en één nacht.

Wat kost-ie, is natuurlijk de meest triviale vraag die u in de nabijheid van dit elite-ukkie kunt stellen. U bent  er klaar voor? Reken maar op een basisprijs van 41, 42, 43 mille. Zoiets, want er is nog steeds geen prijs vastgesteld. Dat komt pas in de loop van volgend jaar als Aston Martin ze daadwerkelijk uit gaat leveren. Blijft de vraag of de Cygnet een slimme of een stomme zet is van Aston Martin. De meningen verschillen. Enerzijds  nu ergens over de bar hangen met een AM-sleutelhanger en de show stelen, terwijl je buiten een gepimpte Toyota hebt staan. Dat kan tot een redelijke afgang leiden als de kroeggangers een DB9 verwachten. Anderzijds heb je een eyechatcher in je programma waar je aardig aan kunt verdienen, want het gehalte handenarbeid bij de Cygnet is erg hoog.

In Nederland zijn er al een aantal verkocht, meldde Kroymans die er op dit moment eentje heeft gestald op de Miljonair Fair. Een exemplaar uit de voorserie en pas afgelopen maandag gebouwd. Voor wie niet naar de MF gaat, hebben we de allereerste brochure van de Cygnet. Klik op de afbeelding om die fullscreen te bekijken in de AK Showroom.

  Een reactie aan “2011 Aston Martin Cygnet colette”

  1. Maar goed dat de Cygnet alleen met de 1.33 l motor te verkrijgen is, jammer dat de 1.0 er niet is want vind de Cygnet er wel gelikter uitzien dan de IQ ondanks dat het natuurlijk full rebadging is.